En korkutucu 30 film…

{ Posted on Nis 07 2009 by deniztan }
Tags : , , , , , ,
Categories : Sinema

Korku filmlerini sevmek enteresan bir şey. İnsan neden kendini germek ister, rüyalarına girsin, evde yalnız kalamasın, radyatör çıtırtısından havalara zıplasın ister, bunu neden kendine yapar bilinmez. Zannediyorum, tragedyalardaki ağlama, komedyalardaki gülme isteği gibi bir katarsis sağlıyor korkmak da ya da merak duygusuna sesleniyor. Sebebi her neyse, şu hayatta bir takım insanlar korku filmlerine bayılıyor. Ve bendeniz de bunlardan biriyim. O yüzden buyrun bakalım, bazıları biraz gerilim kategorisine doğru kaçsa da genel itibariyle seyrederken davul gibi gerildiğimiz, hangi köşeden ne çıkacak bilemediğimiz, bizi zıplatan korku filmleri… Gerilim filmleri ise ayrı bir maddelemede incelenecek. Not: Liste 25 ‘le başladı, gelen itirazlar üzerine revize edilerek 30′a çıktı.

30. What Lies Beneath (2000)
Listemizin 30 numerosunda Robert Zemeckis’ten bir hayalet öyküsü var. Çok gergin olmayan, hoş, klasik tarzda bir filmdir bu. Önce hayaletler evi basar, sonra kimse kahramanımıza inanmaz, araştırmalar neticesinde hayaletin derdi öğrenilir, çözülür. Bildik bir formül, evet ama yine de her seferinde seyrediyom ben bu tarz filmleri. Bu da usta bir yönetmen elinden çıkma, merak uyandıran, saran, nadir de olsa yer yer zıplatan hoş bir seyirlik, ne diim.

1pfeiffer-gal-lies-beneath

29. Silent Hill (2006)
Bunun bilgisayar ve PS oyunu senelerce insanları ellerinde joystick ile tir tir tittretti. E sonunda da filmi geldi tabi… Film, oyun kadar korkunç olmamakla birlikte genel atmosferi ve görsel gücü ile belli bir gerginlik sağladı yine de bünyede.

silenthill2_1130953519

28. Evil Dead (1981)
Ben korkmamıştım çünkü ben bu kadar kör gözüm parmağıma tipi canavarlardan çok, fazla görünmeyen şeylerde korkarım ama bir dönemin çocukları bu filmi anlata anlata bitiremedi. Ormanların ortasında bir kulübe ve şeytani bir takım güçler… Özellikle de o ağaç ve tecavüz sahnesi hepimizn hafızasına kazındı. Zamanının yusuf yusufu bugün bir kült film.

wallpaper_ed1

27. Fragiles (2005)
İspanya-ABD işbirliği. Yoksa aceba Güney Amerikalı mı? Neyse işte, Amerikalı olmayan bir yönetmen ve Ally McBeal Abla, korkulu bir hastanede ve tabii yetim çocuklar ve tabii garip sesler…. Kırılan kemikler de bonus’u. Fena diil. Ama nedense cok daha iyi bi film olabilirdi gibi geliyor bana bu film. Bir sey aksiyor, tam ne bilemiyorum. Yine de hos, gergin kısımları var.

fragiles1grande

26. A Nightmare on Elm Street (1984)
Bir ki… işte geldi Freddiii! Üç döört… Kapını iyice öört! 25′lik listeye gelen itirazlar neticesinde liste uzadı ve Freddy de 26′dan giriş yaptı. Daha üst sıraları hak etmekle birlikte sonradan geldiği korku/komedi kıvamı ve çizdirdiği karizması nedeniyle çocuk katili, kabusların efendisi Freddy Krueger abi, listemize yedekten bir giriş yaptı. Yine de serinin bu ilk filminin hakkı yenemez tabii.

nightmare-on-elm-street-freddy-headshot-small1

25. Carrie (1976)
Konu korku ise Stephen King bu işin piridir. Ve Brian de Palma ile baş oyuncu Sissy Spacek, bu romanın adaptasyonunda harikalar yaratır. Esasen bir teenage draması olan Carrie, okulda dalga geçilen tele-kinetik güçlere sahip bir kızın sonunda patlamasını anlatır. Ama ne patlamadır o! Esasında, yer yer korkutucu da olsa, bana sorarsanız yalnızlığa dair, baya baya hüzünlü bir filmdir bu çoğu Stephen King eseri gibi (bkz. Misery ve Dolores Claiborne).

carrie-movie-02

24. Poltergeist (1982)
“Anmamak olmaz” tabir edeceğim bir film, Spielberg’den. Evdeki eşyaların hareketlenmesi türü paranormal aktivitelere verilen isim olan poltergeist, adından anlaşılacağı üzere, bu tip olayların olduğu bir evde geçiyor. Hayaletler filan… Lakin bana sorarsanız biraz zaman aşımına uğramış bir filmdir bu, bugün eskiden yaptığı etkiyi yapmaz, hayli naif kaçar. Yine de ayıp olmasın dedik, aldık tabii listeye, ne de olsa korku kulvarında bir mihenk taşı kendisi.

poltergeist1

23. Devil’s Backbone (Espinazo del Diablo) (2001)
Korku olayına, kan manyağı Amerikalılar ve uzun saçlı küçük kız manyağı Japonlardan sonra, daha klasik tarzda hayalet hikayeleriyle İspanyollar da yavaş yavaş girmeye başlıyor. Guillermo del Toro’nun bu hüzünlü hayalet hikayesi, Franco zamanının İspanya’sında bir yatılı okulda geçiyor. Çocuklar, hayaletler, savaş… Güzel bir film kendisi.

devils-backbone2001630-3287

22. It (1990)
Buyrun yine bir Stephen King. Üstelik de çocukluğumuzun popüler romanı It (O) adaptasyonu ile. İşbu film/roman yüzünden bir nesil palyaçolardan korkar oldu, sayın okuyucular! Kesinlikle romanı çok çok daha korkunçtur ama romanın hatrına TV filmi olarak çekilen bu filmi listeye almak zorundaydım. Konusu ne mi? Ee şey, konusu bir grup çocuğa musallat olan bir “şey” diyeyim ben size. Adından belli zaten o şeyin çok net bi şey olmadığı, öyle değil mi?

stephen-kings-it-pennywise

21. The Others (2001)
Şu hayatta en sevdiğim filmlerden biri kendisi. İspanyol yönetmen Amenebar’ın harikalar yarattığı ve Sixth Sense filmine 10 basacak bir şahanelik. Çok korkunç sayılmamakla birlikte, klasik tarzda bir hayalet hikayesi… Ağır akan bir film olması nedeniyle, gerginliğe de ortam sağlıyor, sağolsun. Ayrıca, süper finaliyle, hüzünlü hikayesiyle, atmosferiyle, mooduyla bu listede yer almayı herkes kadar hak ediyor işte efendiler! Çok severim demiş miydim?

others1

20. The Orphanage (El Orfanato) (2007)
Son dönemde seyrettiğim iyi korkulardan biri bu da, tabii eğer kendisine korku denebilirse. Yine İspanyollardan geliyor ve yine çocuklar var, yine hayaletler var ve yine hüzünlü bir film… Bu vesileylen, İspanyolların korku trendini de yavaş yavaş anlamaya başlıyoruz sanırım. Neyse efenim, yetimhanede geçen bu filmimiz bence hayli sarsıcı bir finale sahip. Seyrediniz, görünüz.

the-orphanage

19. Shutter (Thai versiyonu: 2004 ve abd versiyonu: 2008)
Efenim, klasik bir “aa güzel bir uzak doğu filmi ama bizimkiler altyazı sevmez” vakası ile karşı karşıyayız. Ben Uzak Doğu versiyonunu tavsiye edeceğim ama siz bilirsiniz, tabii yine de. Gerçi ilginçtir ki Amerikan versiyonunu da Uzak Doğulu bir yönetmen çekmiş. Neyse efenim, konumuz bir fotoğrafçının çektiği fotolarda görülen garip figürler ve olayların derinine inilmesi. Klasik bir konu gibi ama geriyor mu, geriyor.

ando-shutter-thai-movie1

18. Stir of Echoes (1999)
Hayaletlerden kurtulamadık gitti. Yine bir hayalet filmi ile karşınızdayız. Bu filmimizde değişik bir bakış açısı yok değil ama, zira kahramanımız Kevin Bacon, normal bir hayat sürerken, bir gün hipnotize edilir ve garip vizyonlar görmeye başlar. Sonrası tabii, bildiğiniz gibi bu vizyonların ne olduğunu anlama çabaları vs…

stir-of-echoes-1999-kevin-bacon-jennifer-morrison-pic-3

17. The Fly (1986)
David Cronenberg’ten klasikleşmiş bir bilim kurgu/gerilim/korku. Bir bilim adamı genetik deneyler yaparken, bir kazaya kurban gider de genlerini bir sineğinkiyle karıştırırsa neler olur? Sinek deyip geçmememek lazim, sineğin o boyutta olanı hiç de hoş bir şey değil. Hatta bakınız, o kadar mide bulandırıcı ki ben bu posta Jeff Goldblum’un sineğe dönüştüğü sahneyi koyamadım, çok daha masumane bir foto koydum. Evet, söylenecek çok bir şey yok bu film hakkında. İkincisini seyretmedim ama birincisi hakkaten de güzel filmdir.

fly_goldblum_gal

16. Jacob’s Ladder (1990)
İşte en favori filmlerimden bir tanesi daha. Bu filme her ne kadar “korku”dan çok, psikolojik gerilim denmesi gerektiğini düşünsem de, bazı insanları baya bir korkuttuğunu bildiğimden listede. Benim içinse, korkutucu bir film değil, çok ama çok güzel bir film. Vietnam sonrası evine dönen bir askerin, gördüğü vizyonlar ve yaşadığı paranoyaları anlatan Jacob’s Ladder, şaşırtıcı son ile biten film furyasını bence başlatan filmlerden biridir. Dumur dumur dumurdur. Gerçi belki bu filmi bugün seyretsem o kadar dumur olmazdım ama zamanında çok şaşırmış ve etkilenmiş idim. Yine de dumur etkisini kaybetse dahi, güzelliğinden heç bir şey kaybetmeyen bir film bu kesinlikle.

jacobs-ladder-1990-tim-robbins-pic-2

15. 28 Days Later (2002)
Zombilik kurumu da hayaletler kadar popüler bir kavram korku piyasasında. Her ne kadar ben şahsi olarak hayaletleri daha çok sevsem de bu gerçeği yadsımak mümkün değil. E konu zombimsi insanlar olunca da, bu filmlerin bence en iyisi işbu maddemizdeki filmimizdir. Kötü bir virüs tüm şehri silip süpürünce, daha doğrusu zombileştirince, sağlam kalanlar ne yapar? Bunun devamı (28 weeks later) da iyiymiş diye duydum ama henüz seyretmedim.

28-days-later-empty-street-small

14. Audition (1999)
Korku diyince, Uzak Doğu dememek olmaz. Hollywood’un bol efektli, kan-revan çorbası stili filmlerine son yıllarda Uzak Doğu daha yumuşak, gösterip de vermeyen tarzda filmlerle cevap veriyor ve bana sorarsanız, Amerikalılardan çok daha pis bir şekilde geriyor. Üstelik de “gore” yapacaksak, onda da kendi stilimizle sizi mahvederiz diyorlar. İşte bu film de bir Uzak Doğu gore’u diyebiliriz. Bir kere baştan uyarayım, Takeshi Miike’nin bu filmini pek anlamıyorsunuz. İlk yarı romantik komedi kıvamında. İkinci yarı başlayınca, “ulen aceba yanlış filme girdim” dedirtecek kadar, sert bir şekilde bambaşka bir filme dönüşüyor. Ve öyle işkence sahneleri gösteriyor ki, Hostel’deki gibi kofan kapalar görmemenize rağmen, sadece bir tek ses efekti ile mesela, ömrünüzden bir 10 yıl alıp gidiyor, gözleri kapamak yetmiyor, kulakları da tıkamak istiyorsunuz. İşin açıkçası bu filmi sevdim mi bilmiyorum ama gerildiğim kesin.

thumbnail

13. Cujo (1983)
Yahu bir köpek ne kadar korkutucu olabilir diyenler, Stephen King ile tanışmamış demektir. King’in elinde en sevimli köpek bile ruh darlayıcı bir varlığa dönüşebilir. Filmin konusu basit: Köpeğimiz Cujo bir yarasa tarafından ısırılır ve kuduz olur, olaylar gelişir. Lakin bu basit konudan dünyanın en klostrofobik, en daraltıcı, en gergin filmi çıkar mı, çıkar. Buyrun bakalım.

cujo07

12. Alien (1979 -1982)
Biraz bilim-kurgu, biraz korku, bence bilim-korku. Üstelik de teker teker değil, seri halinde saldıran filmlerden. Uzayda içine ruh değil de yaratık kaçan insanlar. Yaratık da hayli yapış yapış, hayli iğrenç, bir de ne zaman nerden çıkacağı belli olmuyor. Bir bakıyorsunuz bir köşe başında, bir bakıyorsunuz birilerinin karnında… Tabii ki nerde olursa olsun, hep aniden fırlıyor ve seyirciyi zıp zıp zıplatıyor.

alien_from_the_movie1

11. Psycho (1960)
Korku dedik, Hitchcock’suz olur mu? Ve tabii ki de listemize bu filmin salak yeniden çevrimini değil, ustasının elinden çıkmış olanını aldık. Konuyu bilmeyen var mıdır bilmem ama özetleyeyim. Issız bir otel, otelde çalışan bi adam ve annesi ve müşteriler ve cinayetler… Korku değil, gerilim dediğinizi duyar gibiyim. Sadece o kadar değil derim ben de, o Norman Bates’ten korkmamak mümkün mü?

psycho_l

10. A Tale of Two Sisters (Janghwa, Hongryeon) (2003)
Listemize Uzak Doğu’dan bir giriş daha… Ülkemizde “Karanlık Sırlar” adıyla gösterilmiş bu film (Bir başka Uzak Doğu korku filmi olan Karanlık Sular ile karıştırmayalım!), genelde hayalet çocukları işleyen ve tam anlayamasanız da sizi korkutan, klasik Uzak Doğu korkularından farklı. Daha çok psikolojik gerilim kategorisine girebilecek bu film, şaşırtıcı ve bir o kadar da hüzünlü sonu ve film boyunca yaşattığı “neler oluyööör leeen!” duygusuyla insanın içini feci şekilde darlayan bir yapıya sahip. Söylemeliyim ki, Uzak Doğu korkuları içinde bence en iyilerden ve hatta en farklılardan. Meraklıysanız, kaçırmayın.

tale-of-two-sisters

9. Pet Semetary (1989)
Stephen King yazar da korkunç olma mı? Üstelik de gelmiş geçmiş, en bebek suratlı ve en şeytan çocuk burda! Nasıl korkmayalım. Kendisi 4 yaşında, melek yüzlü, şirinlik abidesi bişey almış eline bıçağı “Anneciiim seninle oynayalım mıııı?” diyip, hiç gözünü kırpmadan annesini kesebiliyor. Bana sorarsanız zaten bu filmin en korkunç yanı da zaten bu. Bu film, insanı hem evlat acısı gibi korkunç bir acıyla yüzleştirip, nerdeyse ağlatıyor, sonra da “vay sen misin çocuk öldü diye üzülen!” dercesine hiç acımadan ağzınıza sıçıveriyor. Tokat etkisinde derler ya, ahan da ondan. Sağ gösterip, sol vuran bi enteresan bi film bence.

pet-semetary-devil-boy

8. The Omen (1976 – 2006)
Zannederim çocuk milleti, insanların gözünde zaman zaman sevimli olmakla birlikte, zaman zaman da korkutucu bir hal alıyor olmalı ki pek çok korku filminin korku objesi olarak, çocuklar öne çıkıyor. Bu çocuklardan en korkuncusu ise tabii ki 5 filmli ve bir 2006 remake’li Omen serimizdeki Damian’dır. Kafasına 666 kazılı, şeytanın çocuğu, şirin suratlı Damian, seri boyunca türlü türlü şeytanlık yapar, dur durak tanımadan çeşit çeşit insan öldürür, eh bize de ekran karşısında kasılmak düşer tabii. Sanıyorum, senarist kardeş, çocuğunun yaramazlıklarından çok bunalmış olmalı…

the-omen-damien

7. Rosemary’s Baby (1968)
İşte yılların eskitemediği bir Polanski klasiği. Korkutmak için kan, revan, iğrençlik veya özel efektlere ihtiyaç olmadığının kanıtı. Polanski’nin hamile karısı Sharon Tate’in Charles Manson klanı tarafından öldürülmesinden (detaylı bilgi için bir başka maddemize tık tık) kısa bir süre önce trajik bir tesadüf olarak gösterime girmiş, gergin mi gergin bir film. Filmde hamile Rosemary, etrafındaki herkesin şeytanın emrinde olduğuna ve bebeğini çalmak istediklerine dair şiddetli paranoyalar yaşar ve sizi de ekran başında başka türlü paranoyalara gark eder.

000145001

6. Ring (2002) / Ringu (1998)
Hollywood – Capon farketmez, Ring bizi öyle böyle germez. Dediğim gibi hangi versiyonunu seyredeyseniz seyredin, adı isterse Samara olsun, isterse de Sadako, Caponların korkulu rüyası uzun saçlı kız çocuğu, dünyadaki herkesin evrensel bir güdüsüne seslenir: Tırsss tırssss tırsss! Arkasında esasında kapsamlı bir literatür olan Ring serisinin birinci halkasında (ahahaha laf oyununa gel), Samara / Sadako kuyulardan çıkıp gelerek, bizi apansız çalan telefonlara paranoyakça bakmaya iter. Hee kızımızı bu yollara esasında hayat koşulları itmiştir ve bu, kısmen bu filmde, daha detaylı olarak ise serinin diğer filmlerinde açıklanır ama yine de bu kadar da kötü olunmaz ki be kızım. Ayrıyeten Samara’nın daha detaylı görülebildiği Ring 2, asla gerginlikte Ring ile yarışamaz!

theringsamara

5. The Exorcism of Emily Rose (2005)
Valla bir sürü insan bu mahkeme ve şeytan harmanlaması filmde gerilmedi, ben ki kolay kolay korkmam, bu filmde baya bi sarsıldım. nedenini ise çok tecrübeli bir oyuncu olmayan baş kızımızın, oyunculuk yeteneğine bağlayacağım sanırım. Bu kızımız o kadar gerçekçi o kadar gerçekçi oynamaktadır ki, o çarpılmalar, o çığlıklar o kadar içtendir ki, “hakkaten lan kızın içine bi şey kaçtı galba” dememek zordur. Ayrıca enteresan bir detay ise şudur ki, kız kamera arkası röportajlarında heç efekt kullanılmadığını, tüm o garip çarpılma hareketleri kendisinin yaptığını ifade etmektedir. Bence hakkaten içine ruh kaçmış o kızın filmde. Bir başka hoş detay ise filmin Annaliese Michel isimli bir Alman kızın gerçek hayat öyküsüne dayanmasıdır. O olayda da kızımıza ruhlar musalat olmuş ve kız yemek yemeyi reddeder, Latince konuşur hale gelmiştir. Kız açlıktan ölünce de anne ve babası ihmalden suçlu bulunmuştur. Kilisenin onay verdiği ilk exorcism ritüeli de budur, teyp kayıtları falan dinlenmiştir mahkemede. Bu film de işte bu olayı anlatır.

Buyrun gerçek ses kayıtları ve fotoğraflar kullanılarak hazırlanmış video, ki bana bi kalp çarpıntısı geldi şu anda:


Exorcisme réel d’Anneliese Michel
Yükleyen jfkdjfkjdfjdkfj

Buyrun bu da filmimizin bir videosu…


YouTube – Exorcism of Emily Rose by HATHOR
Yükleyen EnglandXP

Hala bi ürpermediniz mi? Ben ürperdim şahsen.

4. Candyman (1992) ve Candyman 2: Farewell to the Flesh (1995)
Bir ve iki ama asla serinin üçüncüsü değil. Neden? Çünkü şahane gergin bir korku filmler serisi olan Candyman’in üçüncüsünde sıçmışlardır efenim, aptal bir B movie ortaya çıkmıştır. Sakın seyretmeyiniz. Ama bir ve iki iyidir. Hele ki, bir numaralı Candyman, pek akıllı, pek gergin, pek korkunç bir filmdir. İkincisi de olayların nedenlerine eğilmesi açısından hoştur, izlenir. Özetle, korkarım ben şeker adamdan, mesela bugun bile aynaya bakıp 5 kere Candyman demem, etrafıma da dedirtmem. Neme gerek.

candyman-3

3. Event Horizon (1997)
İşte hayatımda gördüğüm en korkunç ve bir o kadar da tabiri caiz ise “underrated” filmlerden biri. Nedense seyredeni sever ama seyretmiş olanı azdır. Bana sorarsanız ise şu hayatta cehennem konspetini bu kadar az göstererek, bu kadar etkili anlatabilen nadir filmlerdendir. O yanlış yere giden ekibin kasetini seyrettikleri anda gördükleri kesik kesik görüntüler ve yardım çığlıkları senelerce aklımdan çıkmamıştır: “Liberate me… Ex inferis.” Tüyleri diken diken eden bir güzel filmdir bu. Çok severim. Bir o kadar da korkarım kendisinden.

510beautiful11

2. Exorcist (1973)
Tüm “içine ruh kaçmış” filmlerinin şahı huzurlarınızda efenim. Üstelik de bu filmin gerçek birkaç hikayeden esinlendiği söylenir. Ve hayır efendim, yeni çevrimi değil, eskisi, efektlerin bu kadar gelişmediği bir zamanda yapılmış olanı. Ve yine hayır, serisi değil, bir numaralı exorcist, her şeyi başlatan exorcist. Bildiğiniz hani kafanın 180 derece döndüğü, yeşil yeşil kusmukların havada uçuştuğu, masum küçük kızımızın birden latince konuşmaya “Fuck fuck fuck” diye bağırmaya başladığı o meşhur film işte. Klişe mlişe demeyin, bunca yıl sonra hala yusuf yusufffff diye izlenir kendisi.

360_25horror_exorcist

1. Shining (1980)
İşte listemizin bir numarası. Stephen King ve Stanley Kubrick işbirliğinin neticesi, bizi gerim gerim geren Shining. Her ne kadar King, bu filmi hiç beğenmemiş olsa ve sonradan kitabının daha sadık bir adaptasyonu olarak pek uyduruk bir film yapılsa da, Kubrick bu filmde Stephen King’in kitapta yarattığı gerilimi vermeyi çok iyi becerir. Bitmeyen otel koridorları, garip odalar, tar tar tar diye bisikletiyle giden çocuk, korkunç bir Jack Nicholson, ay yarappim çocuğun garip sesiyle yaptığı Redrum teranesi… Bak düşününce bile içim sıkışıyor. Daha da geren bir film bence henüz yapılmadı.

shining4

All work and no play makes Jack a dull boy. Hıhı evet.

Ve honorable mention: The Thing (1982), The Changeling (1980), The Haunting (1963) ve The Innocents (1961). Bu filmleri henüz seyretmediğimden listeye alamadım ama interneteki tüm kaynaklar ve seyretmiş herkes “ay o çok fenadır bak” diye anlattığından, buraya ekleme gereği duydum. Zannederim korkunçlar, isterseniz seyredin. Ben seyredince, listedeki yerlerine yerleştiricem yorumlarımla birlikte.

Be Sociable, Share!


111 Responses to “En korkutucu 30 film…”

 1. Anneliese Michel videosu çok korkutucuymuş ya.

 2. korku filmi dendiğinde bile korkuyorum, niye gece gece bu postu okudum ki ben şimdi brrrrrrr

 3. ilk sıradaki filmi izlemediğimi söylemeliyim ancak hayvan mezarlığı hak ettiği yerde kesinlikle değil kanımca. öyleki, bir korku filmi düşünün ne kadar az kan var, ne kadar az canavar ve ne kadar az makyaj…. Ancak bu filme baktığımızda çocuk, anne ve baba ve etrafındaki canlıların hepsi dahi anlatılan hikaye bile “korku film” nin tanımını ve hala popüler sinemanın insanlara kan ve vahşeti dayatmasına rağmen tanımı yapıyor. Kuşku yok, HAYVAN MEZARLIĞI……

 4. haklısınız hakan bey, ben de kan revan efekt gormektense daha az sey gosterip korkutan filmleri tercih ediyorum. shining de o tarz filmlerdendir. zaten genelde ilk 10daki filmlerin tamami boyle. siz bir shining’i seyredin, bakin bence hak vereceksiniz bana, cidden gergin bir filmdir.

 5. liste gayet güzel olmuş eline ve araştırmacı gözlerine saglık(; ama ben yüksek müsadenizle birazdaha günümüze gelip listenize bi film eklemek istiorum REC. tarif edilemez bi film.ben elim ayagım kitlenmiş bir halde isledim.tabi filmi islemek için kurdugunuz ambiyansta çok önemli buna dikkat.islemediyseniz şiddetle tavsiyemdir.

 6. Bence Shining den sonra 2 numaraya inside(a’l intrieur) u ekle, izlemediysen izle sonra eklersin zaten :)

 7. şeytan filmi orjinalinden çeviri yapıcak olursak filmin gerçekte ismi şeytan çıkarma neyse film 2 gün süren küçük kızın yaşadığı şeytan çıkarma ayini gaztede haber oluyor yazarda bu haberden esinlenerek kitabını yazıyor sonra aynı isimli filmini çekiyolar tabiki
  bu arada son olarak filmin setinde baya ilgiç paranormal olaylar yaşanmış olduğunuda açıklayayım

 8. session 9.
  cok yeni bi film dil ama yeni seyrettim. gayet dusuk butceli ve gayet gergin bi film. onu da listeye almak isterim, evet evet ben bu listeyi kesinlikle revize edeceğim bi ara.

 9. ziyaretçiler dizisini unutmayın , ben evden çıkınca kapıları dinliyordum çocukken o kadar psikolojimi bozmuştu !

  shining’e katılıyorum 1 numero, ama yaşayan ölülerin dönüşü filmi de beni de çocukken korkutmuştu

 10. Nezamandır korku filmi izlemiyorum.Bi araştırayım bakalım en korkutucu filmler neymiş diye.Konularını okurken bile ürperdim.En iyisi ben tekrar macera-aksiyon filmlerime geri döneyim.Durup dururken korkmanın bi anlamı yok değil mi? :)

 11. ya korku filmeri çok güzelde şu Exorcism filmerindeki kızların yüzü ve gözleri çok kötü ama tööbe tööbe

 12. Rec neredeeeee reccc :D

 13. bende The Entity filmini eklemek isterim listenize… Bende zombiden çok görünmeyenlerden korkan biri olarak bu filmde bayaa bi tırsmıştım..
  The Changeling’de bayağı korkutucudur, tekinsiz evdir, kendi kendine zıplayan toptur vesairedir.

 14. The exorcist filmi 1. Carrie filmi 2. olmadıydı düşüncesindeyim.Tabii birde Hitchcock’un psycho’su var….

 15. ya siz ne kadar salaksınız öylee korku filmi diye birşey yoktur korku filmi diye birşey vardır.. ben gizli bir kahramanım açıklamak istemiyorum ama açıklamak zorundayım yoksa beni öldürebilirler ben.. ben.. ben.. Freddy nin Kabusundaki Freddy Krueger ım.. sizi öldürürüm… savulunnn.. ben geliyorum nihahahahahha

 16. Emily Rose gerçek hikayeden uyarlanması insanı ürkütüyor birde orjinal sesli videolarınıda görünce insanı ürkütüyor …Stir of Echoes ise insanı hüzünlendiriyor korkudan öte….Silent Hill ise oyununu bilenler için konular açıklayıcı oluyor ama bilmeyene farklı ve anlaşılması zor gelebilir….

 17. tırstımmmmmmm

 18. şeytan çarpması, tımarhane, korku evi 9, dehşet treni, dehşet tüneli, tepenin gözleri, kanlı tepeler,ve konusu korku değil ama V FOR VENDETTA derim özellikle bu film ölmeden önce mutlaka izlenmeli..eğer hala izlemediyseniz durmayın, hemen izleyin..bu filmde herşey var arkadaşlar..herkesin kendinden bişeyler bulabileceği, iç acıtan, düşündüren, bazen heyecanlandıran, bazen insana güç veren, bir film…..MUTLAKA İZLEYİN…DİYORUM SADECE…

 19. video bi garip fotoğraflar çok acayip bide googlede jingle bells tersten dinleye girin ozaman bide sesi sona kadar açın oda karanlık olsun çok komik bişi tavvsiye ederim bööö

 20. kesinlikle shining listede 1 nömreyi hak ediyor :DDD kubric zatalisini pek sevmem çok boğucu gelir yaptıgı filmler bknz:otomatik portakal kült olmasına rağmen pek hoşlaşmıyrum amma velakin kuvvete illa :D bu shining ilk izlediğimde ağızıma etmiş bulunup tekrar izlemeye bir türlü yeltenemediğim tırstığım yegane filmdir….bknz:redrum bknz:labirent sahnesi hele 2 dene kız vardırki velete sonsuza kadar bizimle oyna demiştir…o günden beri ikiz kız gördüm mü yol değiştirilir…ve asla king ve kubrick işbirliği yapılan filmler izlenmez :DDDD

 21. bazı çocuklar bunlara bakarsa altına eşerler

 22. şeytanın oteli 1 ve 2 yi mutlaka izleyin

 23. ben bu filmlerin hepsini izledim hepsi çok korkunç benim arkadaşım izlemiş altına işemiş :D

 24. ben bu filmlerin hepsini izledim hepsi çok korkunç

 25. çok beğendim filmlerinizi kokutucu ve ürkütücü tebrikler

 26. Rec süpeR aBi oNu nie koymaDınz .s .s ayRıca bn bu fiLmLerin yarısından çoqunu izLedm Tek bi Tanesi DışınDa hePsine qüLDüm .d .d shininge qüLmeDm bi Tek süpeR oDa .d .d .d .d .d

 27. En korkunç olanlardan indirmeye başladım.:).Şimdiye kadar izlediğim en korkunç film the shrine izleyin derim.Herkese korkulu günler dilerim…

 28. bence testere 1. , dabbe 2. , doğmamış 3. olmalıymış

 29. The Exorcism of Emily Rose filmini görünce çok şaşırdım. Emily Rose ismi bi yerden tanıdık geliyo diyodum bende. Sonra hatırladım ki çocukken oyuncak bi bebeğimin ismini Emily Rose koymuştum. Açıkçası bu filmin ismini görünce tırstım biraz .d Emily Rose ismi nerden gelmiş aklıma kim bilir .d

 30. ARKADAŞLAR BAZILARI İNSAN NEDEN KORKU FİLMİ İZLERKİ DİOR O DA BİR EĞLENCE ASLINDA SEN TELEVİZYONDA ÇIKAN BİŞEYDEN NASIL KORKUOSUN BANA SAÇMA GELİOR BEN KORKU FİLİMLERİNE BAYILIRIM VE HER GECEDE İZLERİM AKSİNE RÜYAMA GİRMİOR DAHADA HOŞUMa GİDİO HERKESE TAVSİYE EDRM KORKULACAK BİŞEY YOK HA BU ARADA KORKU KAPANI 3 VE DABBE 2 İZLEMENİZİ TAVSİYE EDRM KORKU REYTİNGİ KIRDI BU FİLMLER…

 31. bu filmde çok ama çokgüzel bir filmdir mutlaka izleyin

 32. Eger okuyorsan sonuna kadar oku
  Arkadaşlar bakın dabbe 2 yi bn izlemedim yorum yapamıyacam am adabbe birden sonra nerde dabbe kelimesi görsem alt f4 çekdik okdr igrenç bi film olamaz berbat ne görüntü war ne ses cep telefonu ile çek filmi daha gsl olur neyse KORKU kapanına gelınce ordaki olaylar cok acık kan nedeni ile korku olabılır ama qerili asla olamaz Bir filmde korkutan şey varlıqın (ucube , şeytan , zombi, yaratık vs vs) gözükmemesi yani bilinmemesi film karesine bakarken yaratık nerde diye arayakcaksın her dk onu tam net gosterirse korkunun bi anlamı olmaz . GERİLMEK istiyorsan Rest Stop 1 & 2 , tepedeki mezarlık eminim gerilmekden bozunuz 3-5 cm üzayacakdır okdr yani He benim midem bulanacak kusacam diyorsan Hostel yok bana efeckt bol kan bol olsun diyorsan Dehşet treni

 33. ciddi bir korku gerilim izleyicisiyimdir hatta korku gerilim dışında pek bişey izlemem. ”Rec 1 2” ilk sıraları paylaşabilir eğer gerilim söz konusuysa.GERCEK VİDEOLAR dan etkileneniniz varsa kesinlikle DÖRDÜNCÜ TÜR filmini öneririm.’Dehşet treni kan’ görmek ve gerilmek isteyenler için güzel bir filmdir.Korku kapanı serisi gerilmenizi sağlar hele arka arkaya izlerseniz :) MUSALLAT bu sıralamada yer almalıydı yapılmış en iyi korku filmidir dabbe falan hikaye onun yanında.musallat dördüncü tür rec1 rec2 dehşet treni korku kapanları derim..

 34. 4.tür filmini bende izledim gerçekten güzel bi film ama o gerçek videolar çakma..o videolardaki kadın oyuncu aslında..şimdi ismini hatırlayamadım ama gördüğümde baya bi hayal kırıklığına uğramıştım..

 35. korku gerilim filmlerine bayılırım bende bu filmlerin arasında DOĞMAMIŞ ta yer almalıydı…
  arkadaşlar izlemenizi tavsiye ederim.

 36. Tar tar tar tar bisiklet sesine bayıldık. Ay yarappim o ne sestir öyle!

 37. …………..Bu filmlerin hepsini izledim. Gerçekten korkulu gecelere sebep oldular. Lakin ismini hatırlayamadığım ve dolayısı ile internetten de arayamadığım bir film var. Gerçek yaşanmış bir olay. Konu amerika da geçiyor. kocası olmayan ve cocuklarıyla yaşayan bir anneye musallat olan bir cin, ve bu cini yakalamaya çalışan bir ekip. Kadının evinin kopyası studyo ortamında gerçekleştiriliyor. Sıvı nitrojen yardımı ile cin(devasa bir kutle) donduruluyor. Yani yakalandı diyorsunuz ama yakalanamıyor…vs vs vs. Gerçek yaşanmış bir olay olması ve kayıtlara geçmesi bakımından diğerlerine nazaran daha korkutucu. Bu arada filmin adını bilen varsa lütfen ltfslnckl@hotmail.com adresine bildirsin. ;)………….

 38. aaa evet, iyi hatırlattınız. o filmi seneler önce seyretmiştim ve çok korkmuştum, hatırlıyorum! şimdi bir daha seyredeyim bakayım aynı etkiyi mi yapacak.
  film şuydu sanırım: http://www.imdb.com/title/tt0082334/ “the entity”

 39. şeytan 1 tabiki yerli yapım semum güzel akıcı güzel gerilim istiyorsanız 39.dosya yetimhane mezarına tüküreceğim filmleri de harikadır

 40. ben bunların hepsini izledim hiç biride korkunç değil hem de saat 1 den sonra

 41. bence bu filmler çok yetersiz

 42. SU BENİM USTEKİ YORUMA COK GULDUM SAT 1 DE İZLEMİŞ DE HEMDE KORKMAMİŞ AHAHAHA :)) ALEMSİNİz oncelkle site admınine teşekkurler ederim bole bir korku flim toplulugu yaratiği için

  HER İNSAN KORKU FLİMİ İZLEYEMEZ .CUNKU İÇİNDEKİ KORKUYLA BAŞA BAŞ KALDİĞİNDA KORKAN İNSANLAR İZ LEYEMEZ :)) zuzu_dgm@hotmail.com

 43. Ben 30 filmin otuzunada baxdım və çox sevdim.Sizin baxmanızıda tövsiyye edirim.

 44. Poltergeist 1982-film benim en dehşete kapıldıgım bir film.iyi seyrler.

 45. Exsorcist filmi-Bəyənməmək mümkün deyil.Allaha yaxın olaq ki bizim başımız bele acayib işlerden eziyyet çekmesin.Hadi,Allahı analım.

 46. Ring-2002-bu filmə defalarca bakdım ve gerilim hallersiz izlemek olmuyor.

 47. Bu filmler korkuluy amma kendisi daha korkulu olanlar anlamaz.

 48. yha korku filimlerine bayılıyom baska korku filmi bilen yazsın

 49. korku derken gece evde tek başına ışıklar sönük izlenmeli ve gerçek korku filmi izleyerek korkmalı ben sadece karabasan filminden etkilendim
  başka bilen varsa yazsın iyi seyirler

 50. gerçekten çok güzel iyi yapılmış korku filmleri var ama ben izlemeyi sevmiyorum ,unutmam uzun zaman alıyor çünki ((: – küçükken stephen king’s in o filmini izlemiştim ondan beri palyaçolardan nefret ediyorum mesela :( – ….. ((:

 51. kırmızı gül köşkü yok Stephen King ama yinede çok iyi haırlamışsın tebrikler

 52. bence 1. the exorcist

 53. arkadaslar bıtane bı fılm vrdı hayalet gozukmuyodu hp kapıyı kapatıyodu sonra kadınıın ıcıne gırıp kamerata atan filmin adı neydi soyleyın

 54. ben10 yaşındayım ama yani hiç korkmadım
  yarısını aldım ama sadece ilk 20de
  opppppppppppppppppppppp

 55. :) hıçte korkunç degıller hepsı yapmckk

 56. paranormal activity , dördüncü tür gibi filmlerin ilk 30 a girmemesi şaşırtıcı. evet şeytan çıkarmasında bende baya korktum uzun süre etkilendiğim filmdir hakettiği yerdedir kendisi.

 57. Bence Filmler güzel 2 yıldır exorcisti izlemek istiyorum ama 1973 ün filmi montaj yoktur bişey diyerek izlemiyorum ama bugün izlicem yorumlarımı gönderecem :)

 58. bence boşu boşuna korkmanın bi anlamı yok ama yinede ÇOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOK GÜZELLLLLLL…

 59. Kuzuların Sessizliği niye yok?

 60. ruhlar bölgesiiii çook güzel bir film özelliklede astral seyahat bölümü evet astral seyahat… yaptım ama fazla bişi olmadı neyse diğer beğendim filmler ayin:gerçekte yaşanmış ve kameralara alımış..
  vs vs ama tavsiye ediyorummn karabasan 3 :D :D :D

 61. The Exorcism of Emily Rose

  - 6 7 yıl önce izlemiştim DVD CD den izlerken kapatmak istedim hep ama sonu belki beni rahatlatır diye kapatmadım lanet olsun keşke kapasaydım çok etkiledi beni sabaha kadar uykumu hiç anlamadım garip oldum biraz sabah kalktıgımda TV’nin yanından geçerken CD leri gördüm Emily kapak resmi idi sisli bir resim agaç kısa keseyim CD yi aldım direk balkondan attım 4 gün sonra o cd sanki havada asılı kalmış gibi yeniden önüme çıktı biraz gazete ayarlıyıp yaktım o cd yi belkide size abartılı gelebilir ama benim üzerimde çok büyük bir baskı oluşturdu bu film anlamaınızı belkemiyorum deliyim ben

 62. 13.filmin adı ne

 63. ya arkadaslar.cocukmuyuz biz boyle filmlerden korkalim.eeee aramizda cocuk olan varsa bilmem artik orasini ama.gece 4 de karanlik odada evde yalniz cok bir film izledim.ama hic korkmadim.zaten ben hep geceden sabaha kadar arka arkaya 4-5 film izlerim.Robert Englund oynadigi ”freddy” de korkunc ama beni kesmedi.bir azda korku hiss etdiren bir film biliyorsaniz tavsiyye etseniz sevinirim.

 64. bu filmlerin isimleri bunlar mı yha hiç birini izlemedim izlemek isterim .d

 65. korkunc filmleri sevmiyorum

 66. ruhlar bölgesi çok saçmaydı götümle güldüm abi… .d

 67. 2012 dünyaının en korku filimi = ve oscar almış = Texsas Katliamı

 68. bence liste harika ama bence bu listeye eklenmesi gereken bi film daha var oda REC ölüm çığlığı çok güzel bir film o …listeyi hazırlayanlara teşekkür ederimm…

 69. hepsi berbat saçma ve gercek bir korku deyil

 70. niye araya halloween serisini koymadınız jhon carpenter ın en büyük eserlerinden biri !!!!

 71. filme dair yaptığınız yorumlar o kadar ukalaca ki anlatılamayacak derecede. her neyse korku gerilim adına uygun bi liste değil o kadar eksikler var ki madem anlamıyosun korkudan korkmadım ben ama şöyle böyle diyip duruyosun yapma madem liste anlamadığın zaten belli yazık olmuş.

 72. bu ne asabiyet merve hanım, buyrun siz kendi listenizi yapın, tutan mı var. kişisel fikirlerim elbette, kimse katılmak zorunda değil, ansiklopedi değil ya burası, bir blog sadece.
  “şöyle böyle diyip duruyorsun okuma madem liste eğlenmediğin zaten belli yazık olmuş” diyeyim mi ben de size?

 73. Iyi Korkutucu diyorsunuzda neden tum filmleri kotulediniz.Hic birine guzel bir sey yazmamissiniz. Bence Ring Ve Orphanage Cok guzel filmler. Ama En guzeli Orphanage bence her kes izlesin cok guzel Psikolojik bir film. Her kese tavsiye ederim.

 74. hiç korkunç değildir

 75. salam. Sagolun. gozel idi her wey. Ama duwunuremkii 2007 den bu vaxta qeder cekilmiw qorxulu filmleriin reytinqini yayimlasaydiniz dahada maraqli olardi.. Yenede saolun. 5+

 76. Liste güzel. Eksikler var tabiki. Hepsini izledim hepsi ayrı ayrı gerici filmler ancak içlerinde bir tanesi varki gece yatarken izlemeyin , geçmişinde cin deneyimi geçirmiş kişiler hiç izlemesin. tabii yabancılar şeytan carpması ve ruh falan filan muhabbetine giriyorlar ama olay cin carpmasıdır. Tırsak tipler izlemesin Baba yiğitleri süt oğlanına çeviren bir filmdir. bizatihi kendim çişimi sabaha kadar tutmuş hava aydınlandıktan sonra gitmişimdir. Hatta bu satırları yazarkende biri beni izliyormuş izleniminede kapıldım kısacası bu filmi bir dahi izlemem ama izledim gerçekten korkmadım diyorsanız Gerçek görüntüler ve film sahnelerinin bir arada sunulduğu korku filmi belgesel tadında ama akıcı güzel bir film olan Forth Kind’ı tavsiye ederim Milla jovovich oynuyor bu da bir cin carpması hikayesidir. çok güçlü sahneleri vardır tekrar gece izlemeyin hatta gündüzde ananız babanız gözünüzün önünde olsun yalnız olmayın bunları izlerken Fourth Kind daha çok uzaylı gibi gösterilmiştir ancak bir cin vakasıdır bu sefer Kasabayı çarpmışlar tabii bunlar nede durduk yere çarpıyor falan diyenler içinse bu filmlerdeki mevzular intikamdır. Bu şahsiyetler cinlere istemeden (yada istiyerek) zarar vermişlerdir Fourth Kind tam böyle bir durum filmin karakterleri ya ölmüş yada sakat kalmıştır. Alim Allah 3 Kulhuvallah bir Elam bir Ayetelkürsü okumadan seyretmeyin :))) bunun yanı sıra Frailty 2001 filmide çok iyiydi İnsanlara dokunduğunda günahlarını ve hiç masum olmayan suçlarını gördüğünü sanan bir babanın oğlu olan şahsiyetin bu durumdan yaşadığı psikolojik bunalımı anlatan çok akıcı gerici ve haskk…r diyeceğiniz bir sona sahip ender filmlerden biridir.

 77. emly rose gerçekten superdi

 78. türkçe isimli yokmu yaaa

 79. piskopatlık resmen yaa

 80. Ya sen tam benim kafadansın :) nerde korku filmi bulduysam izledim ve artık tükendi diye umudumu kesmişken bu siteyi gördüm izlemediğim çok daha güzel filmler olduğunu farkettim. Süpersin. Teşekkürler :)

 81. arkadaslar korku kapanı serisini izledim gerçekten cok güzel herkese tavsıye ederım mutantlarla dolu bir film seçmek istiyosanız korku kapanı ve tepenin gözlerini öneririm. şeytanla ilgili olsun istiyorsanız ise şeytanın ölüsü gerçekten çok gerilimli

 82. Texsas Katliyapı— Musallat <——–

 83. Shining iğrenç ve ötesi sakın izlemeyin! nasıl 1 numarada ! :S

 84. Filmler çok hoş . Paylaşım için çok teşekküler. Devamını bekliyoruz :)

 85. karabasan 3 ün sıraya girememesi üzücü bnce ilk 10a rahatlıkla girebilcek bi film bide rec 1 2 ninde olması lazımdı paranormal activityninde:D

 86. korku filmi izlerken sadece bir kere korkdum,,,,,bu sadece bir film

 87. MERT DEDĞİN FİLMLERİN LİSTEDE OLMASINI NASIL BEKLİYON 2009 YILINDA YAYINLANMIS BU YAZI

 88. Nerdeyse Burdaki Her Filmi İzledim Ve Hiç Biride Korkutucu Değiil .

 89. filmler gerçekten çok güzel ve çok güzel paylaşım olmuş.fakat bir de en iyi macera filmleri veya bilim kurgu karışık yapılsa çok memnun olacağım.şimdiden teşekkürler…

 90. Bu listedeki hiçbir film korkunç değil ki

 91. :)

 92. Arkadasım sen piskopat falan mısın lann !!! bunların hepsi nasıl izlenir sende nasıl bir içgüdü var arkadaşım yanii.!!!Bende korku filmi izlemeyi severim ama bunları daha izlemeden resimlerini,konuları okuduktan sonra içim ürperdi lann !!!Bitane tanıdık film var o da 19. sıradaki shutter filmi.abd yapımını izledim onunda. insanı geriyor ama korku namına bi bok yok :D sadece bi ruh ve onu aramaya çalışan insanlar.Ayrıca testereyi yazaydınız iyiydii.:D

 93. salak exorcist fılmınde kafa 180 degıl 360 derece döndu

 94. yorumları okudum da resmen the fourth kind’de korkan adam var, tavsiyem şu bu liste size göre değil! bu listedeki tüm filmleri izlemiş olarak biri olarak söylüyorum ki kesinlikle REC … REC … REC … tabi ki korkunç değil (gerçek kokru filmi severler anladı, tıpkı bu listeki filmlerim hiçbirinin korkunç olmaması gibi) ama güzel filmdir.

 95. 2012 e gore guncellenmıs bir liste alabılırmıyız tesekkurler

 96. Evil Dead < ben bunun kadar sacma ve ıgrenc otesı bır fılm gormedm hangı akılla ceekmsler onu merak edyorm bu neyn kafası ya

 97. çok saçma filmler hepsı çok eskı

 98. katılıyorum sana manyak bir film intikam arzulu

 99. Korku nedir? İnsan neyden korkar? Canavarlar? Hayaletler? Cinler? Ruhlar? v.s v.s v.s v.s…… Hepsi olası cevaplar ve olası korku unsurları. Aslında biz insanlar sadece bilinmeyenden korkarız. Konu ne olursa olsun, insanı yüzyıllar boyunca daima bilinmeyen şeyler korkutmuştur. Mesela Karındeşen Jack. Yakalanamadı, öldü dediler ama cesedi bulunamadı.. Tarihin en kanlı katillerinden biri olarak geldi geçti insanların arasından ve yüzlerce kişiyi katletti. İnsanlar bu katilin varlığını biliyorlardı ama bilmedikleri şey kim olduğuydu ve cinayetler durmasına rağmen neden halâ yakalanamamış ya da cesedi (varsa) bulunamamış olmasıydı. Yani, bilmiyorlardı. Bu yüzden korkuyorlardı. Paranormal olaylar korkutur. Çünkü insanı ele geçirenin ne olduğunu bilmiyorsunuz. Görünmüyorlar, duyulmuyorlar. Bilmediğiniz her şey bir korku unsurudur. Bunlara istinaden bu konu altında toplanmış korku filmlerinin hiçbir tanesi gerçek manada insanı korkutmamıştır. Biri dışında; ”The Exorcism of Emily Rose”
  Çünkü Emily Rose’a ne olduğunu asla çözemediler. Tıbben bir açıklaması olmadı. Hep varsayımlar vardı. Peder şeytan dedi. Avukat agnostikti ama o da şeytan olduğuna inanmaya başladı hafiften. Çünkü bir agnostik bile olsanız, bir konuda emin değilseniz korkarsınız. Emily Rose (Annaliese Michel) ‘a her ne olduysa normal değildi ve somut bir ispat ile açıklanamadı. Bilinmezlik insanı korkutur. Daima da korkutacaktır. Şimdi diyeceksiniz ki bu adam bu kadar konuştu da bir film önermedi. Benim size gerim gerim gerileceğiniz ve korkuyu içinizde hissedeceğiniz bir önerim olacak elbette. Belki izleyenleriniz vardır bilemem ama eğer izlemediyseniz lütfen ”tek başınıza, karanlıkta” izleyiniz. Bu gerçekten korkmak isteyenlerin genelde tercih ettiği mazoşist bir yöntemdir. (Ben böyle izliyorum en azından ve daha etkili oluyor.) Ve gelelim filmimizin ismine: LAKE MUNGO – Güzel Türkçemizle MUNGO GÖLÜ.
  Mungo Gölü’nü izledikten sonra da hissedeceğiniz o bilinmezlikten üryan korkunuz sizi saracaktır. Çünkü olanların gerçekte nasıl olduğunu asla bilemiyorsunuz. Lake Mungo paranormal olayların belgesel-film tadında çevrilmiş en iyi örneğidir. Not: Film bittiğinde hemen kapatmayın, filmin sonundaki resimler dikkatinizi çekecek cinstendir.) İyi seyirler..
  (Ve bu postu hazırlayan değerli arkadaşımızın emeğine de teşekkür ederiz. Film yorumlarındaki esprili üslubundan ötürü keyifle okudum her satırı :)

 100. Ben çoğunu izledim ama size Hallowen’i öneririm acayip korkunçve palyoçolardan bende korkarım ayrıca en korkuncu Shining

 101. flimler hakkında yorum yaptığını sanan arkadaş sen sadece kendini burda ifade etmeye çabalıyorsun ama onuda beceremiyorsun kendini anlatmayı bırak flimler hakkında yorum yap kimse senin bu flimlerden ne hissettiğini merak etmiyor ayrıca bu üslupsuz tavrın çok çirkin binlerce insanın ziyaret ettiği bir sitede bu kadar bozuk bir ağızla devam etmemeni tavsiye ederim biraz kalite ve tarz lütfen tarzım bu diyorsan çok iticisin bilmiş ol

 102. abcd, doğru, çok haklısın, exorcist’te kafa 180 değil,360 derece dönüyor. el alışkanlığı 180 yazmışım, düzelteyim onu.
  nihal, daha ciddi, objektif film yorumları isteyenleri http://www.imdb.com adresine alabiliriz, burası öyle bir site değil, burası kişisel zevke göre her telden bir maddeleme sitesi sadece. binlerce kişi buraya giriyorsa (ki girmiyor), sitenin konseptini de biliyorlardır ve demek ki bu tarzı ve benim ne hissettiğimi okumak istiyorlardır. senin aradığın bu değildiyse üzgünüm, belki de sen yanlış yerdesin. eminim istediğin tarzda bir sürü site bulabilirsin internette. burası tek alternatif değil, girmek zorunda da değilsin. istediğin anda kapama opsiyonun var bu siteyi. bu kadar sinirlenmeye gerek yok.

 103. REC yorumu çok geldi, tez zamanda REC’i seyredip, listeyi güncellemeli sanki…

  Ayrıca 2012 yılından bir ekleme yapmak isterim: The Awakening. Güzel filmmiş. Gergin de hayli.

 104. Arkadaşlar filmler gerçekten çok güzel, admin eline koluna sağlık ama küçükken kim korkmadıki Çocuk Oyunu ‘ndaki Chucky ‘den ???? Çocuk Oyunu seriside bence gayet güzel izlenilebilecek bir film. Ama yinede en çok korktuğum, etkisinden kurtulamadığım film The Exorcist (Şeytan).

 105. Filmleri oyle bi anlatdin ki,artik hic birine korkmam ben.Ancak gulerim

 106. resimlere bakarken korkudan ölüyodum.ama korku filmi izlemeyi çok seviyorum…

 107. Hepsini gece 2 de izledim çok korkunç sakın izlemeyin

 108. Halloween 1978 filmi beni bayağı germişti listede olmaması çok saçma…

 109. arkadaslar korku filmi diyoruz.kan-ölümlü-zombili korku filmi olmaz.ancak gerilim olur.hayaletli filmler korku türüne girer.ama tavsiye edeceğiniz KORKU filmi varmı?

 110. En iyi korku filmi listesi yapıp ilk 5′e REC’i koymayan gitsin kumda oynasın.

 111. Ne REC’miş be arkadaş.. Dediğiniz kadar da olsa bari!

Sorry, comments for this entry are closed at this time.